Παρά την αρχική σύγχυση που επικράτησε στην ομογένεια, με δεδομένο ότι η ΕΠΟ δεν έχει δώσει σαφή στοιχεία για τους δυο αγώνες της Εθνικής, ο αγώνας κόντρα στο Μεξικό (29/3) δεν θα συμπέσει με την παρέλαση της 5ης Λεωφόρου, καθώς θα λάβει χώρα στο AT&T Stadium, στο Τέξας.
Αντίθετα, την Πέμπτη 26 Μαρτίου θα γίνει ο αγώνας στη Νέα Υόρκη, πιθανότατα με την Κόστα Ρίκα, όμως δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη η ώρα και το γήπεδο που θα διεξαχθεί.
Πρόθεση της Ομοσπονδίας Ελληνικών Σωματείων Μείζονος Νέας Υόρκης είναι να προσκληθούν οι διεθνείς στο Σταθάκειο Πολιτιστικό Κέντρο στην Αστόρια, την Τρίτη 23 Μαρτίου.